ویلای امیرعلی

  • طراحی معماری: مهندسین مشاور جباریان و همکاران | JBRCO
  • موقعیت پروژه: استان البرز، سهیلیه
  • مساحت: 800 مترمربع
  •  زیربنا: 120 مترمربع

ایده طراحی

 از ابتدا با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های سایت و خواسته های کلی کارفرما، اصولی برای طراحی ویلای امیرعلی در نظر گرفته شد. ساخت ویلایی خانوادگی با امکانات تفریحی- رفاهی کامل، خلق کلیتی مدرن همراه با به کارگیری مصالح سنتی و بومی، باز تعریف چشم اندازهای ناب و طبیعی، رساندن اغتشاشات بصری به حداقل و حذف موانع بصری در دستور کار قرار گرفت.

در جهت استفاده هر چه بیشتر از نقاط قوت موجود،کشیدگی بنا در راستای عرض زمین قرار گرفت. بنا با قرار گرفتن بر صفه ای متمایز شد و تسلط بیشتری بر باغ پیش رو یافت. استخر هم در دل همین سکو مقابل بنا تعریف شد تا انعکاس ساختمان در آب استخر نیز جلوه ای دو چندان بر زیبایی های طبیعی موجود ببخشد.

حجم کلی با استفاده از باکس هایی شکل گرفته است که توده اصلی آجری را در بر گرفته اند. باکس ها چون قابی برای طبیعت عمل می کنند. این گونه در طول روز و با تغییر فصل سکانس های متفاوت و متنوعی از طبیعت در برابر دیدگان مخاطب قرار می گیرد. با تعبیه بازشوها از کف تا سقف نور خورشید در زندگی روزانه ساکنان وارد شده است. فضاهای درون و بیرون در هم ادغام، هم پوشان و در هم آمیخته تجربه می شوند. در بخش عمده ای از معماری معاصر، به طراحی فضای داخلی آن طور که باید توجه نمی شود و تمامی آنچه در طراحی اهمیت دارد فرم بیرونی است این در حالی است که در طول روند طراحی ویلای امیرعلی همواره سعی بر این بوده است که کیفیت مطلوب خلق شده در پوسته بیرونی به درون کشیده شود. به علاوه با آفرینش صحنه هایی بدیع از طبیعت بر دلپذیری فضای داخلی تاثیر گذاشت.

مهندسین مشاور جباریان، طراحی باغ ویلای مدرن محوطه سازی استخر نما پلان
JBRCo , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top