ویلای فراهانی

  • طراحی معماری: مهندسین مشاور جباریان و همکاران | JBRCO
  • کارفرما: آقای فراهانی
  • موقعیت پروژه: استان البرز، منطقه ییلاقی ساوجبلاغ، سرخاب
  • مساحت: 1980مترمربع
  •  زیربنا: 160 مترمربع

ایده طراحی

توفیق در ساخت ویلای فراهانی و رضایت کارفرما و طراح حکایت از آن دارد که تلفیق معیارهای والای یک سکونتگاه معاصر برای کاربر مدرن امروزی با اصول معماری پایدار و طبیعت دوستانه ثمربخش بوده و استمرار این راه نوید زندگی با آرامش بیشتر را می دهد.

در طراحی باغ ویلای فراهانی نحوه طراحی محوطه سازی ویلا، طراحی باغ، طراحی باغچه ها، طراحی حیاط ویلا، فرم ساختاری و حجم ویلا به دقت بررسی شد تا وجه بیرونی و طراحی داخلی با بستر و زمینه، در هماهنگی و تطابق کامل باشد.

در این راستا طراحی محوطه سازی ویلا به نحوی صورت گرفته که قطع درختان باغ به حداقل برسد. طراحی باغچه ها در طول مسیر با آن ترکیب شده و فرمی ارگانیک به آن می بخشد. در انتهای راه نیز مخاطب با گذر از میان بخش کم عمق آب استخر که با قطعه سنگهای ارگانیک قابل گذر شده اند به درون راه می یابد.

در طراحی ویلای فراهانی و برای تحقق حجم زیبا و سقف شیبدار آن سازه بتنی بنا با سازه فلزی سقف تلفیق شده است.

سقف شیبدار روی استخر امتداد می یابد و پس از آن به زمین می رسد. زیر این سقف زیبا فضایی مطلوب جهت نشستن و گردهمایی های خانوادگی فراهم می شود که این ویژگی تکمیل شده است با آبنمایی که از سقف به استخر می ریزد و بخشی که از دل سقف خالی شده و چشم اندازی دلپذیر از آسمان پدید می آورد.

در طراحی داخلی، چیدمان فضا و طراحی دکوراسیون داخلی نیز سعی بر این قرار گرفت که از قابلیت ها ، چشم انداز مطلوب و منظر مناسب حداکثر بهره را برد.

ویلای فراهانی طراحی ویلا ویلای لوکس محوطه سازی ویلا  مهدسین مشاور جباریان