ویلای باغ بهشت


 

  • طراحی معماری: مهندسین مشاور جباریان| JBRCO
  • کارفرما: آقای علیزاده
  • موقعیت پروژه: استان البرز، سهیلیه
  • مساحت: 680 مترمربع
  •  زیربنا: 120 مترمربع

 

 


ایده طراحی

آنچه که آسایش و راحتی را در یک باغ ویلا به وجود می آورد چیست؟ طراحی داخلی مناسب، طراحی دکوراسیون داخلی زیبا، مبلمان نرم و خوش فرم داخل خانه، فرم ساختاری، چیدمان فضاها و سلسله مراتب قرارگیری آن هاست یا آب و هوای معتدل و مطبوع سایت و نحوه برقراری ارتباط میان توده ی حجمی ویلا و محوطه سازی ویلا و طراحی حیاط ویلا؟

هر یک از عوامل ذکر شده می توانند در ایجاد محیطی دوست داشتنی و التیام بخش موثر باشند، اما خانه ای که تمام معیارهای بالا را داشته و در طراحی خود احترام به محیط  و منابع طبیعی پیرامون را نیز حفظ کرده باشد، مانند یک نگین ارزشمند، کمیاب و خواستنی است و باغ ویلای سهیلیه چنین خانه ای است که سر حد آسایش و آرامش در آن احساس می شود.

در حجم کلی و ساخت ویلا از مصالحی چون سیمان سفید و ترمووود استفاده شده است. که علاوه بر مدرن بودن و ایجاد تضادی دلچسب به سایت خود نیز احترام می گذارند. همچنین سازه کابلی بنا این امکان را می دهد که تراس عمق بیشتری داشته باشد و آن را در فضا معلق می کند.

کشیدگی بنا به داخل محوطه، بازشوهای سرتاسری، تراس های گشوده رو به باغ و ورودی ترکیب این ها با طراحی حیاط ویلا کاربر را به درون باغ می کشاند و طراحی باغ ویلا را به معنای واقعی محقق می سازد.

آبنمایی که از دل تراس به استخر جلوی نشیمن می ریزد مطبوعیتی وصف ناپذیر برای کاربران چه در درون ویلا، فضای نیمه باز تراس و فضای باز باغ خلق می کند.

طراحی باغ، طراحی باغچه و طراحی محوطه سازی ویلا همگی به نوعی صورت گرفته است که مخاطب در بدو ورود به باغ ویلا به آسانی مسیر خود را پیدا می کند و به سمت فضایی که می خواهد در آن قرار گیرد هدایت می شود.


* مطالب پر بازدید

مجتمع تجاری اداری کالبد ایرانی 

شهرک توریستی تفریحی بهشت پنهان  

 

 

مهندسین مشاور جباریان ویلای سهیلیه ویلای مدرن طراحی مدرن باغ ویلا استخر محوطه سازی
JBRCo , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top